Z życia szkoły

31
Paź

BADMINTON- II MIEJSCE DZIEWCZĄT W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM

Dnia 31.10. 2018 r w Powiatowym Ośrodku Sportu Młodzieżowego w Pucku odbył się półfinał wojewódzkiej licealiady dziewcząt w badmintona. Na miejscu okazało się, że zmierzymy się tylko z dziewczętami, które reprezentują powiat pucki, gdyż zespół z powiatu lęborskiego i kartuskiego „nie dojechał”. Wysoki poziom gry był widoczny od samego początku. Wiktoria Piepiórka kl.2 m i Karolina Drewa kl.3 B , rez. Julia Rompza kl.1B bardzo chciały wygrać gry singlowe, zacięcie atakowały lotką puste miejsca na parkiecie, starały się grać taktycznie a nie schematycznie. W jednym z setów tak rozdawaliśmy uderzenia, że rywalka wielokrotnie „spotykała się z parkietem”, nie nadążając z odbieraniem lotek. Wtedy wygraliśmy jednego seta. Przeciwniczki potrafiły jednak skutecznie odbierać nasze zagrania, a także atakować w „słabe punkty” zarówno w grach singlowych jak i w deblu. Do wygrania seta brakowało nam zwykle jednego lub dwóch punktów. W rezultacie przegraliśmy spotkanie 0:3 z niedosytem, ale i poczuciem, że to był dobry mecz.

Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom, że tak wiele osiągnęły dla szkoły i siebie. Dziękujemy Karolinie Drewa, która kończy w tym roku szkołę, za wspaniałą postawę i życzymy sukcesów na wielu polach.