Z życia szkoły

03
Gru

BRĄZOWY MEDAL DLA NASZEJ REPREZENTACJI W FUTSALU CHŁOPCÓW

W dniach 29-30.11.2018 r. w naszej pięknej Hali Widowiskowo- Sportowej odbyły się  najpierw eliminacje, a następnie 03.12.2108 r. Finał Mistrzostw Powiatu Wejherowskiego w Futsalu Chłopców. Eliminacje zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy do turnieju finałowego awansowały dwie drużyny z największą ilością punktów. W naszej grupie zagrały zespoły  NSR Wejherowo, PZS nr 1 Rumia oraz PZS nr 2 Rumia. W drugiej grupie zagrały reprezentacje PZS nr 1 Wejherowo, PZS nr 2 Wejherowo, PZS nr 3 Wejherowo oraz PZS Reda.
W pierwszym meczu naszej grupy zagraliśmy z PZS nr 2 Rumia. Mecz ten od samego początku był bardzo zacięty i twardy, lecz to my byliśmy bardziej skuteczni i wygraliśmy 3-0. W drugim spotkaniu tego dnia nasi zawodnicy rozegrali zacięty bój z drużyną NSR- i tym razem okazaliśmy się lepsi, wygraliśmy 2-1, co dało już nam awans. Mecz decydujący o zajęciu pierwszego miejsca w grupie zagraliśmy z PZS nr 1 Rumia. Od początku meczu lekką przewagę uzyskali Rumianie i przypieczętowali to bramką. Nasi chłopcy nie dali za wygraną i dążyli do zdobycia wyrównującej bramki, co udało im się na dwie minuty przed końcem spotkania. Więcej bramek już nie oglądaliśmy i mecz ten zakończył się remisem 1-1. Po dwóch dniach walki do finału awansowały PZS nr 4 Wejherowo, PZS nr 2 Wejherowo, PZS nr 1 Rumia oraz PZS Reda.
W finale pierwszy mecz zagraliśmy z Elektrykiem. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane i tylko błędy indywidualne zadecydowały o końcowym wyniku, niestety dla nas niekorzystnym, gdyż przegraliśmy 2-1. Porażka ta spowodowała utratę szansy na zajęcie pierwszego miejsca. Ostatni mecz rozegraliśmy z Redą. W tym spotkaniu było wszystko piękne: akcje, walka, męska gra, zabrakło jedynie skuteczności, przy korzystnym wyniku w meczu Elektryka z Rumią to my mogliśmy się cieszyć z trzeciego miejsca w Powiecie.
Naszą szkołę reprezentowali; Paweł Wenta, Radosław Reck, Maciej Cybulski, Daniel Richert, Paweł Sobczak, Julian Styn, Sebastian Dąbrowski, Łukasz Hebel, Kacper BarteckiSzymon Kędzior, Szymon Potrykus oraz Kamil Felusiak. Bardzo dziękujemy chłopakom za walkę i zaangażowanie.
Klasyfikacja końcowa;
1. PZS nr 2 Wejherowo
2. PZS nr 1 Rumia
3. PZS nr 4 Wejherowo
4. PZS Reda
30.11.2018- eliminacje

3.12.2018- finał