Z życia szkoły

30
Maj

DWA BRĄZOWE MEDALE W MISTRZOSTWACH SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Dnia 29 maja w Pucku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówkę Plażową dziewcząt i chłopców. Sport w Wejherowie mało popularny, ale bardzo przyjemny dla oka i dla zawodników. Pady i rzuty w miękki piasek są na pewno bardziej komfortowe, a przebywanie nad wodą i ruch na świeżym powietrzu wpływają na człowieka odstresowująco. Jednym słowem: polecamy!

Zawodniczki i zawodnicy Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie zagrali bardzo dobrze w grupach, chłopacy pewnie awansując z pierwszego miejsca, a dziewczyny (ulegając tylko PZS nr 1 w Rumi) ”wyszły” z drugiego miejsca. W trakcie półfinału wiatr przybrał na sile, w szkwałach dochodząc do 20 węzłów co wpłynęło na grę wszystkich zawodników. Nasi reprezentanci szybko przystosowali się do zmiennych warunków wiatrowych i obrali najlepsze taktyki. Ich dobra ocena sytuacji na boisku i niekiedy intuicyjna gra zaowocowały dwoma brązowymi medalami.

Brawa dla obu ekip. Barwy żółto-niebieskie reprezentowały: Angelika Górska 3b i Wioleta Rutkowska 2b oraz reprezentowali: Damian Bieszk 3 aT i Krzysztof Ustarbowski 1 aT.