Z życia szkoły

01
Lut

I MIEJSCE W FUTSALU DZIEWCZĄT

W dniach 31.01-01.02.2019 r. w naszej pięknej hali odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Futsalu Dziewcząt. W turnieju wzięło udział osiem zespołów- pięć z Wejherowa: PZS nr 1, PZS nr 2, PZS nr 3, PZS nr 4 oraz NSR, dwa z Rumi: PZS nr 1, PZS nr 2 i jeden z Redy PZS. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W naszej grupie los połączył trzy zespoły z Wejherowa ZSP nr 1,3,4 oraz jeden z Redy.

W pierwszym dniu Mistrzostw zostały rozegrane mecze grupowe. Nasz zespół swój pierwszy mecz tego dnia rozegrał z PZS nr 3. Od pierwszego gwizdka nasze dziewczyny były stroną dominującą i pewnie wygrały 3-0. Kolejną drużyną była reprezentacja PZS nr 1.To spotkanie również odbyło się pod nasze dyktando i pewnie wygraliśmy 6-0. W ostatnim meczu grupowym spotkaliśmy się z Redą. Po dwóch pierwszych meczach mieliśmy komplet punktów i pewne pierwsze miejsce w grupie, mimo to dziewczyny nie spuściły z tonu i wygrały 4-0.

Następnego dnia zostały rozegrane mecze o miejsca 1-4 oraz 5-8. W pierwszym meczu zagrały zespoły z PZS nr 2 Wejherowo oraz PZS nr 3 Wejherowo-  mimo wyrównanej gry wygrały dziewczyny z Budowlanych 2-0. W kolejnym spotkaniu nasze mistrzynie zagrały z PZS nr 1 Rumia. Od samego początku spotkania to my narzuciliśmy swój styl gry i wygraliśmy 2-1.Po tym zwycięstwie i wygranej PZS nr 3 zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w Mistrzostwach jeszcze przed rozegraniem ostatniego meczu z Elektrykiem. Do tego meczu dziewczyny podeszły profesjonalnie, znając możliwości przeciwniczek od razu ruszyły do ataków, akcja za akcją, strzał za strzałem i pewne niepodważalne zwycięstwo najlepszej drużyny w całych Mistrzostwach 4-1.

Nasze reprezentantki: Karolina Drewa, Klaudia Langa, Patrycja Cierocka, Angelika Górska, Weronika Karmazy, Marta Kopicka, Marta Kandziora, Weronika Klawikowska, Nikola Małoszycka, Zuzanna Kwaśnik. Dziękujemy dziewczynom za walkę i determinację w dążeniu do Mistrzostwa. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się w Lęborku. Trzymajmy kciuki za dziewczęta z „Samochodówki”, które bronią brązowego medalu wywalczonego w Finale Wojewódzkim w roku ubiegłym. Jest na to spora szansa, ponieważ Finał Wojewódzki po przejściu kolejnego etapu nasza reprezentacja rozegra na własnej hali sportowej 15.03.2019. 

Klasyfikacja końcowa:

  1. PZS nr 4 Wejherowo
  2. PZS nr 3 Wejherowo
  3. PZS nr 1 Rumia
  4. PZS nr 2 Wejherowo
  5. PZS Reda
  6. PZS nr 3 Wejherowo
  7. NSR Wejherowo
  8. PZS nr 2 Rumia