Z życia szkoły

26
Kwi

MATURZYŚCI 2019- W DROGĘ! PO WŁASNY LOS!

Pożegnanie kolejnego rocznika abiturientów naszej szkoły miało miejsce w szczególnym czasie, ale było nie mniej uroczyste i wzruszające niż w latach ubiegłych. Wskazówek na dalszą drogę młodzieży udzielili wicedyrektorzy szkoły i wychowawcy- wolność, dobroć, uczciwość, wolna wola, odwaga, pokój… to tylko niektóre z nich, przekazane poezją, w przepięknej oprawie muzycznej wykonanej przez Oliwię Guziuk i Bernarda Rutha. Abiturienci, którzy opuszczają mury szkolne, będą walczyli o jak najlepszy wynik maturalny, a potem wymarzone studia i pracę, podczas wzruszającego ślubowania przyrzekali godnie reprezentować naszą szkołę, być prawym obywatelem i włożyć całe serce w każdą dojrzałą pracę i inicjatywę. W uroczystości wzięli udział także rodzice uczniów- a już wkrótce absolwentów- którzy otrzymali podziękowanie za trud i  zaangażowanie w życie szkoły. Wzruszenie mieszało się z radością, jako że 190 absolwentów otrzymało świadectwo ukończenia szkoły i rozpoczyna kolejny etap życia…

W czasie uroczystości doceniliśmy i uhonorowaliśmy sukcesy naszych uczniów. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią: Klaudia Schroeder (4 fT) i Roksana Milosz (3m LO) otrzymały nagrody, ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Powiatowego Zespołu Szkół nr 4. Nagrodzeni zostali wszyscy, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem: Angelika Górska (3b), Paulina Krawczyk (3e), Agata Maliszewska (3e), Kornelia Ogórkiewicz (3e), Kornelia Pietkun (3e), Zofia Roszman (3e), Martyna Stalmach (3e), Agata Dawidowska (3m), Sylwia Romańska (3m), Natalia Stenka (3m).

Dyplomy w pięknej oprawie, ufundowane przez Stowarzyszenie, otrzymali również absolwenci, którzy reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach i konkursach przedmiotowych:

Zuzanna Frey 3p LO Kornelia Ogórkiewicz 3e LO Eryk Frybezowski 3b LO
Jakub Banaszek 3m LO Zuzanna Okoń 3e LO Karolina Drewa 3b LO
Michał Gafke 3m LO Zofia Roszman 3e LO Bartosz Paździo 3b LO
Paulina Krzekowska 3m LO Martyna Stalmach 3e LO Agata Maliszewska 3e LO
Sandra Kwidzińska 3m LO Kamila Goike 3e LO Julia Ciskowska 4 fT
Kamila Pionke 3m LO Marcin Stenka 4 aT Dominika Giergińska 4 fT
Filip Stark 3m LO Robert Zatoński 4 aT Adam Chrabkowski 4 fT
Tomasz Bartosiewicz 4 aT

 

Doceniliśmy i nagrodziliśmy wkład sportowców, którzy zapracowali na wysoką pozycję szkoły:

Adamus Patryk 4a T Rhoda Maciej 4 aT Langa Klaudia 3b LO
Białk Krzysztof 3p LO Rogksz Szymon 3b LO Majewska Marcelina 3b LO
Dybowski Karol 3b LO Sałata Radosław 3b LO Maliszewska Agata 3e LO
Fetta Mateusz 4a T Barzowska Wiktoria 3b LO Ogórkiewicz Kornelia 3e LO
Grabowski Cezary 3b LO Dopke Michalina 3 eLO Okoń Zuzanna 3e LO
Hirth Patryk 3p LO Drewa Karolina 3b LO Sobczak Dorota 3b LO
Lademann Mikołaj 4b T Frey Zuzanna 3p LO Stalmach Martyna 3e LO
Loewenau Aleksander 3m LO Górska Angelika 3b LO Stencel Angelika 3b LO
Milewski Michał 3b LO Klawikowska Weronika 3b LO Stenka Paulina 3b LO
Patalewski Adam 3b LO Kosznik Milena 3b LO Schmidt Agnieszka 3b LO
Piekarski Jakub 3b LO

Tytuł najlepszego sportowca sportowca zdobyli: Karolina Drewa i Radosław Sałata, tytułem najlepszego kibica odznaczona została Zuzanna Frey.

Wicedyrektorzy Celina Tańska i Cezary Lewandowski wraz z germanistkami Moniką Rolbiecką i Anną Guziuk wręczyli certyfikaty C1 absolwentom klasy euro- aż 12 osób otrzymało potwierdzenie zaawansowanej znajomości języka niemieckiego. Podziękowania za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym otrzymała Dorota Sobczak (3b LO). Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w konkursach zawodowych: Tomasz Bartosiewicz, Marcin Stenka, Robert Zatoński, Waldemar Lessnau.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość: pani Karinie Zadworzańskiej za scenariusz i koordynację, panu Maciejowi Lewińskiemu za obsługę techniczną, pani Ewie Sowińskiej za  dekorację, panu Bogdanowi Malandemu za część oficjalną oraz uczniom i wychowawcom, którzy zaangażowali się w jej przeprowadzenie.

Tego samego dnia świadectwa ukończenia szkoły otrzymalo 26 słuchaczy II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Za najwyższą średnią nagrodzeni zostali Natalia Plotzke i Kacper Okrój, zaś Łukasz Fugiel otrzymał nagrodę za niemal 100% frekwencję. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie życia.