Z życia szkoły

15
Gru

NASI SZCZYPIORNIŚCI MEDALISTAMI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA !

Ogromny sukces odnieśli nasi piłkarze ręczni w turnieju finałowym mistrzostw województwa pomorskiego zdobywając brązowy medal. Turniej rozgrywany w hali kwidzyńskiego MTS zgromadził 6 zespołów, zwycięzców turniejów półfinałowych reprezentujących miasto gospodarzy czyli Kwidzyn, Gdańsk, Tczew, Bytów, Kościerzynę oraz nasze Wejherowo. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a następnie w zależności od zajętego miejsca przystępowały do rywalizacji o miejsca. Nasz zespół w grupie pokonał ZSP Bytów i uległ po wyrównanej grze I LO Tczew . W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy wyraźnie I LO Kościerzyna.

Brązowy medal jest dopiero drugim medalem zdobytym przez szkolną drużynę naszego powiatu w mistrzostwach województwa. 3 lata temu zdobywcą również brązowego medalu był zespół naszej szkoły. Popularność piłki ręcznej w naszym województwie oraz poziom reprezentowany przez wiele szkolnych zespołów często opartych o klubowe zespoły juniorskie (MTS Kwidzyn, Sambor Tczew) stanowi o wadze sukcesu. Brawo!

Skład zespołu : Dominik Klein, Radosław Sałata, Cezary Grabowski, Michał Czaplewski, Michał Milewski, Mikołaj Lademann, Gabriel Golla, Kamil Piperski, Mateusz Fetta, Łukasz Białk, Szymon Rogksz. Dziękujemy za zaangażowanie i pracę na treningach Kamilowi Piperskiemu, który tym turniejem pożegnał się z nami. Pozostali zawodnicy zaczynają od przyszłego tygodnia przygotowania do przyszłorocznego turnieju, który- mamy nadzieję- rozegramy w naszej nowej hali.

Wyniki naszego zespołu :
ZSP nr 4 Wejherowo – ZSP Bytów 20 -17
ZSP nr 4 Wejherowo – I LO Tczew 15 – 20
ZSP nr 4 Wejherowo – I LO Kościerzyna 18 – 13

Kolejność mistrzostw :
1. ZSO nr 2 Kwidzyn
2. I LO Tczew
3. ZSP nr 4 Weherowo
4. I LO Kościerzyna
5. V LO Gdańsk
6. ZSP Bytów

Rok 2017 jako szkoła w rywalizacji sportowej szkół województwa pomorskiego kończymy na drugim miejscu, co również jest znaczącym osiągnięciem.