Z życia szkoły

09
Cze

OGÓLNOPOLSKA LICEALIADA DZIEWCZĄT W UNIHOKEJU

W dniach 7-9 czerwca na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu w Elblągu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych w Unihokeju. W Ogólnopolskiej Licealiadzie wzięło udział dziewiętnastu finalistów zawodów wojewódzkich z całej Polski, w tym reprezentacja Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie w składzie: Karolina Drewa, Angelika Górska, Patrycja Cierocka, Dominika Dopke, Julia Myszk, Weronika Siwonia, Katarzyna Szymikowska, Wiktoria Dampc. 

Podczas dwudniowych zmagań na hali w Elblągu, nasza reprezentacja rozegrała cztery bardzo dobre mecze, i tylko brak szczęścia spowodował że nie walczyliśmy o medale. W pierwszym spotkaniu dziewczyny zagrały najlepszy mecz turnieju, w którym zremisowały (prowadząc przez większość meczu) z aktualnymi Mistrzyniami Polski drużyną Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu 1-1. W następnym meczu naszej drużyny odnieśliśmy pewne zwycięstwo nad I Liceum Ogólnokształcącym z Legnicy. W kolejnym meczu, po bardzo zaciętym pojedynku, który obfitował w nieoczekiwane zwroty akcji ulegliśmy zawodniczkom III Liceum Ogólnokształcącego z Rzeszowa 2-4 i pozostało nam walczyć o miejsca 5-7. Mecz o 5 miejsce Mistrzostw Polski został rozegrany pod dyktando naszej reprezentacji, która nie dała szans ekipie Liceum Ogólnokształcącego z Hrubieszowa i wygrała 3-0.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczynom sukcesu jakim niewątpliwie jest piąte miejsce w Polsce i dziękujemy za włożone zaangażowanie i poświęcenie do ostatnich minut meczów.

Kolejność końcowa:

  1. ZSE Nowy Targ
  2. I LO Wolsztyn
  3. III LO Rzeszów
  4. ZSZ Dynów
  5. ZSP nr 4 Wejherowo
  6. LO Hrubieszów
  7. I LO Legnica