Z życia szkoły

21
Gru

TRADYCYJNE WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

„Bóg się rodzi, moc truchleje” – słowami tej i wielu innych kolęd uczniowie naszej szkoły przenieśli nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie poprzedziło krótkie słowo ks. Piotra Beleckiego, a także życzenia wszelkiej pomyślności skierowane przez Panią Dyrektor Annę Wilk do nauczycieli i uczniów naszej „Samochodówki”. Przyszedł czas na występ muzyczny.

Tego roku chór stworzyły klasy 3m LO, 2p LO, a także 1a fT. Wykonaliśmy wspólnie czternaście znanych i mniej znanych kolęd m.in. Cicha noc, gdy śliczna Panna, dzisiaj w Betlejem itp. Sięgnęliśmy także do repertuary z musicalu Metro i utworu „Uciekali”. Pojawiły się pieśni świąteczne zespołu Blue Cafe „Święta w nas” czy też znanego zespołu TGD „Kolęda Maryi”. Kolędowaliśmy przy perfekcyjnym akompaniamencie wykonanym przez Zosię Roszmann, Weronikę Schmidt i Weronikę Dampc. Należy wymienić także wspaniałe wykonania naszych solistów – Alicji Stenki wraz z Zuzanną Hajkowicz, Sandry Pranczk i Kingi Marczyńskiej, Weroniki Schmidt oraz pięknej pieśni: „Mario czy już wiesz?” w wykonaniu Oskara Szafrańskiego.

Zakończeniem wspólnego przebywania było wykonanie jednej z kolęd przez nauczycieli. Tym razem los padł na „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Oklaski uczniów podkreśliły jak bardzo wyjątkowe to było wykonanie. Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi Nikrantowi za przygotowanie tego wydarzenia i uczniom, którzy swoim talentem i zaangażowaniem wsparli uroczystość. Życzymy spokojnych, pełnych ciepła i szczęścia Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia planów i marzeń w Nowym Roku.